AKTUÁLNĚ

rtpress » AKTUÁLNĚ

Zrušení daně z nabytí nemovitosti sníží lidem náklady na pořízení vlastního bydlení

28.05.2019, Martina Stránská
Poslanecká sněmovna projedná jedenáct zákonů, které jí vrátil Senát. Podle předsedů poslaneckého a senátorského klubu ODS Zbyňka Stanjury a Miloše Vystrčila je to důkaz nekvalitní práce vlády a koaličních poslanců. Poslanci budou jednat například o zrušení daně z nabytí nemovitosti, které navrhli senátoři ODS.

Unikátní projev Mikuláše Beka: Skutečně světovou univerzitou se staneme jen vlastním úsilím

20.05.2019, Tomáš Rejtek
Projev Mikuláše Beka z Dies academicus přednesený 16. května, ve kterém končící rektor MU apeluje na univerzitu, aby se dál posouvala.

Putovní pohár si z kladenského Sletiště odvezla ZŠ Školská

17.05.2019, Kamila Dočekalová
Na známém Městském stadionu Sletiště v Kladně se v pátek 17. května 2019 uskutečnila už tradiční velká hasičská soutěž o putovní pohár velitele stanice HZS Kladno se zažitým názvem „Strádal Cup“. 

Sociální práce na obcích je v kritickém ohrožení, radní Johnová vyzvala vládu k okamžitému dofinancování

10.05.2019, Tomáš Rejtek
Radní hl. m. Prahy pro sociální politiku a zdravotnictví Milena Johnová vyzvala vládu k okamžitému dofinancování obecní sociální práce. Na schůzce s ministryní práce a sociálních věcí Janou Maláčovou radní Milena Johnová upozornila, že obce dostaly letos jen 20 % z potřebných prostředků na sociální práci, která je tak na obcích v kritickém ohrožení. Milena Johnová také ostře kritizuje plán vlády zrušit veškeré státní dotace na obecní sociální ...

Krchlebská věž opět odstartuje krajskou soutěž v požárním sportu

6.05.2019, Tomáš Rejtek
V sobotu 8. června se v Krchlebech nedaleko Čáslavi uskuteční už 18. ročník závodu ve výstupu do čtvrtého podlaží cvičné věže pomocí jednohákového žebříku. 

Pokud bude Evropská komise dál otálet s rozhodnutím ohledně střetu zájmů premiéra Babiše, obrátí se Piráti na Evropský soudní dvůr

15.04.2019, Marek Růžička
Evropský komisař pro rozpočet Günther Oettinger informoval během jednání členy evropského Výboru pro rozpočtovou kontrolu (CONT) ve věci střetu zájmů českého premiéra Andreje Babiše. Zasedání výboru probíhalo nestandardně za zavřenými dveřmi a podle dostupných informací nebudou výsledky auditu Evropské komise známy dříve, než proběhnou volby do EP. Nebude tak dodržen avizovaný dubnový termín. Piráti proto navrhnou zařazení pevného bodu týkajícího se aktuální situace ...

Ministerstvo vnitra pod vedením Jana Hamáčka ČSSD prosadilo razantní zvýšení platů příslušníkům bezpečnostních sborů

12.12.2018, Tomáš Rejtek
Vláda dnes, 12. prosince 2018, schválila materiál Ministerstva vnitra, který upravuje navýšení základních tarifů pro příslušníky bezpečnostních sborů o 2 % od roku 2019. Zároveň se také podařilo vyjednat navýšení zvláštního příplatku o 6 %. Platy příslušníků bezpečnostních sborů tak v příštím roce vzrostou průměrně o 8 %.

Poslankyně Kateřina Valachová dnes představila návrhy ČSSD které pomohou lidem v dluhové pasti

11.12.2018, Tomáš Rejtek
Poslankyně Kateřina Valachová dnes představila klíčové záměry ČSSD pro řešení problematiky exekucí a chudoby v České republice.  Změny by se měly dotknout opět insolvenčního zákona nebo exekučního řádu. Cílem těchto kroků je pomoci lidem z dluhové pasti a vymanit je z šedé ekonomiky.

Pražská ZOO velkolepě oslaví své 87. narozeniny

20.09.2018, Pavla Vítovská
V pátek 28. září se v Zoo Praha uskuteční slavnost k 87. výročí otevření zoologické zahrady. Připraven je bohatý program v celém areálu zoo. Návštěvníci se mohou těšit na lachtana Melouna předvádějícího, jak správně třídit odpad, křtiny gepardích mláďat s atletem Jakubem Holušou či představení nového Toulavého autobusu za účasti jeho patrona - fotbalisty Karla Poborského. Kdo s sebou přinese vysloužilý mobil či tablet, dostane navíc dárek.

Kontaktujte nás

Na tomto místě nás můžete kontaktovat

 

ISSN 2571-0745

 © 2019 Jakékoliv užití obsahu, včetně převzetí článků je bez souhlasu České nezávislé tiskové kanceláře RT PRESS zapovězeno.

Webové stránky zdarma