Ministerstvo vnitra pod vedením Jana Hamáčka ČSSD prosadilo razantní zvýšení platů příslušníkům bezpečnostních sborů

rtpress » AKTUÁLNĚ » Ministerstvo vnitra pod vedením Jana Hamáčka ČSSD prosadilo razantní zvýšení platů příslušníkům bezpečnostních sborů
12.12.2018, Tomáš Rejtek

Vláda dnes, 12. prosince 2018, schválila materiál Ministerstva vnitra, který upravuje navýšení základních tarifů pro příslušníky bezpečnostních sborů o 2 % od roku 2019. Zároveň se také podařilo vyjednat navýšení zvláštního příplatku o 6 %. Platy příslušníků bezpečnostních sborů tak v příštím roce vzrostou průměrně o 8 %.

Nařízení vlády upravuje základní tarify všech příslušníků bezpečnostních sborů tak, jak dohodla v srpnu letošního roku vláda s odborovými organizacemi. Jde tedy o služební příjmy příslušníků Policie ČR, Hasičského záchranného sboru, Celní správy, Vězeňské služby, BIS, Úřadu pro zahraniční styky a informace a GIBS, kteří jsou ve služebním poměru podle zákona o služebním poměru bezpečnostních sborů. „Částky v jednotlivých stupnicích platových tříd jsme navýšili o 2 %, spravedlivému růstu tarifů příslušníků bezpečnostních sborů od příštího roku tak už nic nebrání. Jsem rád, že se nám růst tarifů o 2 % spolu se zvýšením rizikového příspěvku pro policisty a hasiče v přímém výkonu služby o 6 % podařilo prosadit. Jde o investici, která se nám z hlediska bezpečnosti jednoznačně vyplatí,“ uvedl po schválení nařízení vlády ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD).

Přidáno tak dostanou hlavně ti, kteří nasazují své životy k ochraně našich životů a majetku. Téměř každý policista v přímém výkonu služby získá do výplaty minimálně o 2500 Kč navíc. U nejpočetnější skupiny výjezdových hasičů půjde celkem o navýšení v průměru o 3000 Kč. Hasiči sloužící v denním režimu získají do zvláštního příplatku navíc 1600 Kč.

Podle ministra vnitra je růst platů důležitou, nicméně jen jednou součástí zajištění profesionálních bezpečnostních sborů. Další posílení bezpečnostních sborů proto prosadilo MV v říjnu letošního roku, kdy vláda rozhodla o navýšení hasičského záchranného sboru do roku 2021 o 750 členů a o přijetí až 1000 nových policistů, kteří v tuto chvíli policejnímu sboru chybí. Kromě toho v příštích letech také zásadně porostou investice do obou sborů.

Zdroj: MV ČR

Foto:ČSSD

Komentáře

Antispamová ochrana: Napište číslo 100 slovem

Kontaktujte nás

Na tomto místě nás můžete kontaktovat

 

ISSN 2571-0745

 © 2019 Jakékoliv užití obsahu, včetně převzetí článků je bez souhlasu České nezávislé tiskové kanceláře RT PRESS zapovězeno.

Webové stránky zdarma