Na prvomájová shromáždění v Brně budou dohlížet stovky policistů

rtpress » AKTUÁLNĚ » Na prvomájová shromáždění v Brně budou dohlížet stovky policistů
29.4.2019, Marek Růžička

První májový den bude v brněnských ulicích rušno. Svá shromáždění oznámilo několik subjektů. Na Zelném trhu je ohlášeno shromáždění příznivců Národní a sociální fronty s tím, že by učastníci měli z výchozího bodu vyrazit do ulice Orlí a dále Masarykovou, Nádražní, Hybešovou, Václavskou a Křížovou až na Mendlovo náměstí. O něco dříve se vydá pochod jejich názorových odpůrců na trasu směrem z Dominikánského náměstí ulicí Dominikánskou na Šilingrovo náměstí a odtud Husovou ulicí k Nádražní.

Policisté Krajského ředitelství policie Jihomoravského kraje připravují rozsáhlé bezpečnostní opatření. Na veřejný pořádek budou dohlížet stovky policistů. Vedle speciální pořádkové jednotky budou v akci i jezdci na koních, psovodi se služebními psy, dopravní policisté, cizinečtí policisté a další. Nezastupitelnou roli při těchto akcích mají také policisté z Antikonfliktního týmu. Nasazeni budou i kriminalisté v civilním oděvu.

Součástí zřízeného štábu našeho policejního ředitelství budou i zástupci HZS Jmk a ZZS Jmk. Pří přípravě opatření vyzdvihl ředitel plk. Leoš Tržil velmi dobrou spolupráci i se zástupci ÚMČ Brno-střed.

Všem účastníkům shromážděním doporučujeme, aby dbali pokynů organizátorů a v případě nutnosti zákroku (pokud nebude shromáždění probíhat bez narušení zákona) i zasahujících policistů.

Lidé, kteří nebudou muset na exponovaná místa, udělají lépe, když se jim vyhnou. Pokud  nebude zbytí, měli by se rovněž držet striktně pokynů policistů a zdržet se protiprávního jednání.

Zdroj: KŘP Jihomoravského kraje

Foto: Ilustrační

Komentáře

Antispamová ochrana: Je-li dnes středa, co bude zítra?

© 2019 Jakékoliv užití obsahu, včetně převzetí článků je bez souhlasu České nezávislé tiskové kanceláře RT PRESS zapovězeno.

Webové stránky zdarma