Studenty brněnských středních škol a učilišť na preventivní akci Jezdím COOL nejvíce zaujalo názorné předvedení funkčnosti airbagu pro motorkáře

rtpress » DOMÁCÍ ZPRÁVY » Studenty brněnských středních škol a učilišť na preventivní akci Jezdím COOL nejvíce zaujalo názorné předvedení funkčnosti airbagu pro motorkáře
24.4.2019, Tomáš Rejtek

Nejméně tisícovka studentů brněnských středních škol a učilišť se ve středu zúčastnila preventivní akce Jezdím Cool.

Dvanáctý ročník veletrhu dopravní prevence jim nabídl v prostorách Integrované střední školy automobilní v Brně vedle zajímavých ukázek práce policistů, hasičů a záchranářů také řadu preventivních informací z oblasti bezpečnosti silničního provozu.

Nejvíce zaujalo názorné předvedení funkčnosti airbagu pro motorkáře. Zajímavou součást výbavy motorkářů předvedl ve svém preventivním programu Pod helmou moderátor akce a propagátor bezpečnosti na silnicích nejen pro motorkáře Pepa Melen.

Na stanovištích si mohli studenti ověřit znalosti základů poskytování první pomoci při nehodách v situaci ještě před příjezdem záchranářů. Na jednotlivých stanovištích se mohli seznámit s technikou hasičů, záchranářů i policistů, kterou jim předvedli při zákroku při simulované dopravní nehodě motorkáře a osobního automobilu.

Zdroj: KŘP Jihomoravského kraje

Foto: KŘP Jihomoravského kraje

Komentáře

Antispamová ochrana: Napište číslo 100 slovem

© 2019 Jakékoliv užití obsahu, včetně převzetí článků je bez souhlasu České nezávislé tiskové kanceláře RT PRESS zapovězeno.

Webové stránky zdarma