Příbramští hasiči si vyzkoušeli likvidaci požáru ve věznici

rtpress » DOMÁCÍ ZPRÁVY » Příbramští hasiči si vyzkoušeli likvidaci požáru ve věznici
29.4.2019, Kamila Dočekalová

Dnes bylo uskutečněno prověřovací cvičení v příbramské věznici v městské části Bytíz, kde vznikla mimořádná událost typu požár. 

Námětem byl požár v prostorách kuchyňky, která je dislokována v areálu se zvláštním režimem pohybu osob. Požár vznikl od fritézy, kdy se ji pokusil jeden z odsouzených uhasit vědrem vody, což způsobilo rozšíření požáru a došlo k popálení několika odsouzených. Zakouření prostor bylo realistické díky použití speciálních dýmovnic.

Po příjezdu jednotky byli hasiči doprovázeni na místo události, a to vězeňskou požární hlídkou, vybavenou pro tento účel osobními ochrannými pracovními pomůckami pro hasiče včetně dýchací techniky. Ještě před tím provedli zaměstnanci věznice evakuaci celého patra budovy mimo šesti vězňů, kteří na konci chodby zůstali odříznuti požárem. Nejvyšší patro o počtu 73 osob bylo evakuováno do dvou minut. Vězeňské požární hlídce se dále podařilo vyhledat a zachránit i zbylých šest vězňů.

Velitel hasičů po dohodě s odpovědným příslušníkem věznice rozdělil družstvo do dvou skupin. V každé z nich byli příslušníci HZS Příbram a členové vězeňské požární hlídky Věznice Příbram. První tým rozvinul útočné vedení do zasaženého prostoru a zlikvidoval požár. Druhá skupina vyhledávala pomocí termokamery skrytá ohniska požáru a  provedla odvětrání budovy. Celý zásah trval necelých třicet minut, proto bylo i cvičení hodnoceno velice kladně.

Prověřovací cvičení mimo jiné ověřilo dojezdové časy, nicméně hlavním úkolem bylo procvičit vzájemnou součinnost  profesionální jednotky s příslušníky vězeňské služby při likvidaci požáru v prostorách tohoto nápravného zařízení. Po ukončení cvičení se jednotka HZS Příbram v rámci exkurze seznámila se zvláštnostmi při zásahu v areálu věznice.

Zdroj: HZS

Foto: HZS

Komentáře

Antispamová ochrana: Je-li dnes středa, co bude zítra?

Kontaktujte nás

Na tomto místě nás můžete kontaktovat

 

ISSN 2571-0745

 © 2019 Jakékoliv užití obsahu, včetně převzetí článků je bez souhlasu České nezávislé tiskové kanceláře RT PRESS zapovězeno.

Webové stránky zdarma