Policisté pomohli při záchraně lidského života

rtpress » DOMÁCÍ ZPRÁVY » Policisté pomohli při záchraně lidského života
17.5.2019, Marek Růžička

Brněnští policisté při resuscitaci použili automatizovaný externí defibrilátor. 

Policisty z oddělení hlídkové služby zastavil v Brně v ulici Milady Horákové dvaatřicetiletý muž a dovedl je k vozidlu, ve kterém ležel jeho řidič v bezvědomí. Muž lapal po dechu a nereagoval na žádné podněty. Policisté dle rad operátorky na tísňové lince 155 vytáhli muže z vozidla a zahájili srdeční masáž, pro další resuscitaci se rozhodli použít i automatizovaný externí defibrilátor.

Po připevnění elektrod přístroj doporučil výboj. V ten okamžik na místo přijela i sanitka se záchranáři. U postiženého se společnými silami podařilo obnovit životní funkce a záchranáři jej mohli převézt k dalšímu ošetření do nemocnice.

Tento zásah opět potvrdil význam a funkčnost systému „First responder s AED“. Díky včasné pomoci zachránců tak dvaapadesátiletý muž dostal šanci na návrat do běžného života.

Všem zachráncům už poděkovala i partnerka šoféra, když v dopise adresovaném jihomoravskému policejnímu řediteli uvedla: "Svým chováním v podstatě zachránili život mému partnerovi a tatínkovi našich dětí".

Redakce České nezávislé tiskové kanceláře RT PRESS se k poděkování připojuje a nesmírně si takových policistů váží.

 

Zdroj: KŘP Jihomoravského kraje

Foto: KŘP Jihomoravského kraje

Komentáře

Antispamová ochrana: Napište číslo 100 slovem

Kontaktujte nás

Na tomto místě nás můžete kontaktovat

 

ISSN 2571-0745

 © 2019 Jakékoliv užití obsahu, včetně převzetí článků je bez souhlasu České nezávislé tiskové kanceláře RT PRESS zapovězeno.

Webové stránky zdarma