Petr Fiala: Na dnešní mimořádné schůzi chceme vládu dotlačit k zajištění dostatku peněz na sociální služby

rtpress » KOMENTÁŘE » Petr Fiala: Na dnešní mimořádné schůzi chceme vládu dotlačit k zajištění dostatku peněz na sociální služby
30.5.2019, Admin

Sněmovna dnes na mimořádné schůzi projedná chybějící peníze pro zaměstnance v sociálních službách. Občanští demokraté chtějí podle předsedy Petra Fialy prostřednictvím mimořádné schůze Poslanecké sněmovny dotlačit vládu k tomu, aby na sociální služby našla potřebné prostředky.

„Připadá mi smutné, že musíme svolávat mimořádnou schůzi, abychom donutili vládu najít 2 miliardy pro ty nejpotřebnější. V našem státním rozpočtu, který měl loni příjem 1 404 miliard, je to jedna sedmina z jedné setiny příjmů. Tato mimořádná schůze je forma nátlaku. Ano, zcela jasně říkám: je to forma nátlaku, aby vláda peníze našla a poslala je zaměstnancům sociálních služeb, kteří slouží těm nejslabším, nejchudším a nejpotřebnějším. Proto nám bude stačit jedno jediné slovo příslibu od kteréhokoliv člena vlády a můžeme schůzi ukončit a hovořit o dalších tématech, která jsou důležitá pro naše občany,“ uvedl předseda občanských demokratů Petr Fiala.

Zdroj: ODS

Foto: ODS

Komentáře

Antispamová ochrana: Napište číslo 100 slovem

Kontaktujte nás

Na tomto místě nás můžete kontaktovat

 

ISSN 2571-0745

 © 2019 Jakékoliv užití obsahu, včetně převzetí článků je bez souhlasu České nezávislé tiskové kanceláře RT PRESS zapovězeno.

Webové stránky zdarma