Podvodnice okradla invalidu o více než milion korun. Policisté prosí veřejnost o pomoc při pátrání po podezřelé ženě.

rtpress » KRIMI ZPRÁVY » Podvodnice okradla invalidu o více než milion korun. Policisté prosí veřejnost o pomoc při pátrání po podezřelé ženě.
28.4.2019, Martina Stránská

Láska přes inzerát se nevyplatila šestapadesátiletému invalidnímu důchodci. Přišel o více než milion korun. 

Kriminalisté třetího policejního obvodu řeší případ, ve kterém šestapadesátiletý invalidní důchodce z Prahy přišel kvůli své naivitě o dědictví ve výši jeden a čtvrt milionu korun. Vše začalo tím, že si začátkem ledna tohoto roku podal inzerát na seznámení. Po několika dnech se mu ozvala žena, která o seznámení stála a s mužem se sešla. Ze strany důchodce ihned přeskočila jiskra a s vidinou, že je to ta pravá si neznámou ženu nastěhoval k sobě do bytu na Střížkově.

Po pár dnech soužití z ženy vypadla historka, že měl její bratr autonehodu a potřebuje půjčit 150 tisíc korun. S tím zamilovaný muž souhlasil a vydali se do banky vybrat hotovost, kterou ženě dal. O pár dní později žena přišla s další žádostí o peníze, protože jedna z účastnic dopravní nehody je zraněná a bratr ji musí odškodnit, aby neměl problémy. Muž proto vybral 240 tisíc a půjčil jí je. Jenže zdravotní stav ženy po nehodě se po pár dnech zhoršil a tentokrát již „přítelkyně“ potřebovala pro bratra půjčit 440 tisíc a od důvěřivce je zase dostala.  Takovýmto způsobem žena z důchodce vylákala 1 283 000 korun.

Jelikož už peníze poškozenému na účtu došly, tak „přítelkyně“ dostala nápad, že by mohli třípokojový byt na Střížkově vyměnit za menší, že jim k jejich „lásce“ bude stačit. Naštěstí k tomu nedošlo, protože se celý příběh dozvěděla příbuzná invalidního muže a zalarmovala polici. Mezi tím se ale žena, která si říkala Šárka, stačila vypařit.

Celý případ je v tuto chvíli ze strany kriminalistů prověřovaný pro podezření ze spáchání trestného činu podvod. V souvislosti s tím je hledaná žena, kterou zachytila při jednom z výběrů v bance kamera. Jestliže podezřelou někdo poznává, ať se ozve na linku 158. Za trestný čin podvod hrozí v případě odsouzení až osmiletý pobyt za mřížemi.

Hledaná žena se představovala jako Šárka Řeháčková, narozená 10. 6. 1989 mluvila česky a romsky. Byla vysoká asi 160 cm, hubená, měla dlouhé blonďaté vlasy po ramena a velké černé oči. Na pravé tváři měla jizvu po piercingu a na levém stehnu tetování. Údajně by měla mít vztah k Brnu a mít dva bratry, kdy jeden z nich se jmenuje Pepa.

Aktualizace: Díky medializaci případu se kriminalistům ozval muž, který podezřelou na záběrech poznal. Jedná se o osmadvacetiletou ženu z Brna, na kterou je vydaný Evropský zatýkací rozkaz, příkaz k zatčení a příkaz k dodání do výkonu trestu odnětí svobody. Žena byla totiž v minulosti odsouzena soudem v Českých Budějovicích na pět let za loupež, kterou spáchala v roce 2015 na skoro osmdesátileté seniorce. Tu oloupila za užití násilí o 15 tisíc korun.

Jestliže jste hledanou ženu viděli, nebo víte, kde by se mohla nacházet, kontaktujte policisty na lince 158. Za případnou pomoc policisté děkují

 

Zdroj: Policie hlavního města Prahy

Foto: Policie  hlavního města prahy

 

Komentáře

Antispamová ochrana: Je-li dnes středa, co bude zítra?

© 2019 Jakékoliv užití obsahu, včetně převzetí článků je bez souhlasu České nezávislé tiskové kanceláře RT PRESS zapovězeno.

Webové stránky zdarma