Při technopárty na Třebíčsku policisté dohlíželi na veřejný pořádek a především na plynulost a bezpečnost v dopravě. Někteří řidiči byli pod vlivem alkoholu nebo drog 

rtpress » KRIMI ZPRÁVY » Při technopárty na Třebíčsku policisté dohlíželi na veřejný pořádek a především na plynulost a bezpečnost v dopravě. Někteří řidiči byli pod vlivem alkoholu nebo drog 
28.5.2019, Tomáš Rejtek

Během uplynulého víkendu policisté Krajského ředitelství policie kraje Vysočina realizovali bezpečnostní opatření, které zaměřili především na lokalitu katastru obce Meziříčko na Třebíčsku, kde na soukromém pozemku probíhala techno produkce.

Již před zahájením akce policisté předpokládali zvýšený počet osob a vozidel, která budou na místo přijíždět, pohybovat se v této lokalitě a následně po skončení akce z místa odjíždět. Hudební produkce začala v pátek 24. května a skončila v neděli v poledne. Někteří účastníci z místa odjížděli ještě během včerejšího dopoledne. V průběhu technoparty bylo v místě zhruba 1 700 osob a parkovalo zde na 600 vozidel. Velkou část návštěvníků tvořili cizinci. 

V zájmu zajištění bezpečnosti a plynulosti silničního provozu a zejména udržení veřejného pořádku bylo ze strany Krajského ředitelství policie kraje Vysočina realizováno bezpečnostní opatření, do kterého byli zapojeni policisté pořádkové, dopravní, cizinecké i kriminální policie. Do opatření se zapojili také policejní kynologové se služebními psy.

Bezpečnostního opatření se v rámci součinnosti v pátek i v sobotu zapojili také příslušníci Celní správy České republiky z Celního úřadu pro Kraj Vysočina, kteří měli sáé stanoviště na strategických komunikacích, po kterých mířili do místa návštěvníci technoparty. Celníci měli na místě kontroly k dispozici speciálně vycvičeného služebního psa na vyhledávání omamných a psychotropních látek. Při kontrolách byli úspěšní – při kontrole šesti osobních vozidel na silnici I/38 zajistil větší množství drog.

V průběhu bezpečnostního opatření policisté zjistili celkem 41 přestupkových jednání, z nichž 22 vyřešili na místě uložením pokuty v příkazním řízení.  Při důsledných kontrolách řidičům vozidel jsme zjistili čtyři řidiče, kteří usedli za volant pod vlivem alkoholu – ve všech čtyřech případech byly zjištěné hodnoty nižší než jedno promile. Tito řidiči jsou podezřelí ze spáchání přestupku. U další třech řidičů policisté při kontrolách zjistili, že usedli za volant pod vlivem omamných a návykových látek.

Ve dvou případech se řidič odmítl po výzvě policistů podrobit testu na zjištění omamných a psychotropních látek. Tato zjištěná protiprávní jednání nelze na místě vyřešit v příkazním řízení uložením pokuty, ale zjištěné přestupky policisté zadokumentovali a předají je vyřešení místně příslušnému správnímu orgánu. V jednom případě řidič usedl za volant bez řidičského oprávnění a v jednom případě řídil auto, i když měl blokaci řidičského oprávnění. V případech dvou přestupků, kterých se dopustili cizinci, kteří by se mohli správnímu řízení v České republice vyhýbat, policisté uložili kauce v celkové výši 30 000 korun.

 

Zdroj: Krajské ředitelství policie kraje Vysočina

Foto: Krajské ředitelství policie kraje Vysočina

Komentáře

Antispamová ochrana: Je-li dnes středa, co bude zítra?

Kontaktujte nás

Na tomto místě nás můžete kontaktovat

 

ISSN 2571-0745

 © 2019 Jakékoliv užití obsahu, včetně převzetí článků je bez souhlasu České nezávislé tiskové kanceláře RT PRESS zapovězeno.

Webové stránky zdarma