V garážích bytového domu hořela auta

rtpress » KRIMI ZPRÁVY » V garážích bytového domu hořela auta
28.6.2019, Vítovská

Při nočním požáru aut v Brně-Žebětíne je škoda odhadnuta na 800 tisíc korun. Bytový dům opustily víc jak tři desítky obyvatel. Požár se obešel bez zranění

Brno - Včera po půl jedenácte v noci vyjížděli Jihomoravští hasiči k požáru bytového domu na ulici Sentická v Brně-Žebětíně. Po průzkumu na místě zjistili, že se jedná o požár tří osobních aut v podzemních garážích a domem se šíří kouř.

Proti plamenům v druhém podzemním podlaží použili dva vodní proudy. Vzhledem k hustému kouři museli hasiči zasahovat v dýchací technice. Požár měli pod kontrolou za 40 minut. Dohašení a odvětrání celého domu trvalo víc jak hodinu.

Celkem 34 obyvatel bytového domu muselo narychlo opustit své byty. Pro tyto lidi byl připraven evakuační autobus, aby nemuseli stát před domem. Po odvětrání budovy se obyvatelé domu začali postupně vracet do svých bytů. Hasiči ukončili zásah hodinu a půl po půlnoci.

Předběžnou výši škody odhadl vyšetřovatel na osm set tisíc korun. Příčiny vzniku požáru jsou v šetření. U události se nikdo nezranil.

U požáru zasahovali profesionální hasiči ze stanic BVV, Lidická, Líšeň, Přehrada, Starý Lískovec a Tišnov (evakuační autobus) společně s dobrovolnými hasiči městské části Brno-Žebětín.

Zdroj: HZS JMK

Foto: HZS JMK

Komentáře

Antispamová ochrana: Napište číslo 100 slovem

Kontaktujte nás

Na tomto místě nás můžete kontaktovat

 

ISSN 2571-0745

 © 2019 Jakékoliv užití obsahu, včetně převzetí článků je bez souhlasu České nezávislé tiskové kanceláře RT PRESS zapovězeno.

Webové stránky zdarma