Olomoučtí kriminalisté hledají svědky závažné dopravní nehody a prosí veřejnost o pomoc

rtpress » KRIMI ZPRÁVY » Olomoučtí kriminalisté hledají svědky závažné dopravní nehody a prosí veřejnost o pomoc
2.7.2019, Růžička

Policisté dopravního inspektorátu Olomouc se obrací na širokou veřejnost s žádostí o pomoc vedoucí k objasnění dopravní nehody.

Dne 29. června 2019 v 10:35 hod. nezjištěný řidič vozidla VW Passat B6 bílé barvy, v provedení sedan, nezjištěné registrační značky jel po ulici třída Míru v Olomouci (ve směru od hřbitova Neředín do centra). Na světelné křižovatce s ulicí Pražská jel rovně směrem k ulici Litovelská.

Zhruba po 100 metrech za křižovatkou se řidič pravděpodobně rozhodl otočit do protisměru (zpět k ulici Pražská). Při tomto manévru přehlédl kloubový autobus MHD linky č. X a vjel mu přímo do jízdní dráhy. Autobus jel souběžně ve stejném směru jízdy, a to ve vyhrazeném jízdním pruhu, který byl z důvodů opravy kolejí veden po tramvajovém pásu.

Řidič autobusu byl nucen prudce brzdit, čímž se mu sice podařilo zabránit střetu, ale následkem tohoto došlo ke zranění nezletilé cestující (roč. 2016), která seděla na sedadle vedle své matky a udeřila se hlavou do krycího plexiskla před ní. Řidič vozidla VW Passat B6 z místa odjel směrem k ulici Palackého, aniž by se zajímal o následky svého jednání.

V souvislosti s objasněním okolností dopravní nehody se policisté obrací na řidiče VW Passatu, aby se přihlásil na tísňovou linku policie. Rovněž žádají případné svědky, kteří viděli uvedenou dopravní nehodu nebo, kteří projížděli v danou dobu úsekem a mohli by mít událost zachycenou na palubní kameře svého vozidla, aby se přihlásili na linku 158, nebo osobně či telefonicky kontaktovali přímo policisty dopravního inspektorátu Olomouc, Třída Kosmonautů 10, tel.: 974 766 251, e-mail: ol.di.podatelna@pcr.cz.

Zdroj: PČR 

Foto: PČR 

Komentáře

Antispamová ochrana: Je-li dnes středa, co bude zítra?

Kontaktujte nás

Na tomto místě nás můžete kontaktovat

 

ISSN 2571-0745

 © 2019 Jakékoliv užití obsahu, včetně převzetí článků je bez souhlasu České nezávislé tiskové kanceláře RT PRESS zapovězeno.

Webové stránky zdarma