KULTURA

rtpress » KULTURA

Kolářová, Svěrák, Kolečko i Spejbl a Hurvínek budou oceněni za humor.

17.05.2019, Tomáš Rejtek
Herečka Daniela Kolářová, herec, textař i dramatik Zdeněk Svěrák, scénárista, dramatik a režisér Petr Kolečko, který stojí i za fenoménem poslední doby seriál Most, ale i Spejbl a Hurvínek se už příští neděli 26. května dočkají prestižního ocenění. V rámci plzeňského 6. ročníku Komedy fest získají cenu za dlouhodobý přínos českému humoru. K tomu všemu bude festival plný zvučných jmen!

Václav Neckář si zazpíval Stín kolonád, namísto Stín katedrál! Proč?

16.05.2019, Tomáš Rejtek
Václav a Jan Neckářovi a skupina Bacily vyprodali beznadějně divadlo v Mariánských Lázních. Koncert měl ale hlubší smysl, než jen slyšet oblíbené hity. Během večera zde moderátor a průvodce akce, herec Petr Batěk pokřtil potřetí svou knihu veršů Mezi svými rýmy a pěvecké duo u toho samozřejmě nechybělo. A co víc, nesmrtelný zpěvák místo „Stín katedrál“ zpíval „Stín kolonád“. A nebylo by to proto, že by si spletl text!

Vynikající Festival Krásná louka představí největší festivalový lunapark v ČR

17.04.2019, Jolana Rychetská
Pořadatelé festivalu Krásná louka připravili pro návštěvníky největší festivalový lunapark v ČR. Víkendová akce propojí mezi 24. a 26. květnem vynikající hudbu s velkou nabídkou pouťových atrakcí. Těch zde bude 30! Fanoušci populárních kapel a hudebníků, si tak budou moci na festivalu vyzkoušet lákadla, která na jiných festivalech nejsou k vidění.

Režisér Tomáš Magnusek představil nový televizní - unikátní seriál Čechovi /český Dallas/

4.04.2019, Pavla Vítovská
Když se v 90. letech minulého století objevil v Česku seriál Dallas, všichni tuto rodinnou ságu s napětím sledovali a stal se z ní naprostý fenoménem. Již brzy budeme u nás mít “český Dallas” a rodinnou ságu ČECHOVI.

Legendární Peter Nagy k šedesátým narozeninám nadělí fanouškům česko-slovenské turné

4.04.2019, Tomáš Rejtek
Letos v dubnu oslaví zpěvák, skladatel, hudebník, textař a producent Peter Nagy kulaté jubileum. K této příležitosti odehraje jedenáct velkolepých koncertů u nás i na Slovensku. Pro fanoušky připravuje dvouhodinová vystoupení plné megahitů i srdcových písních v poprockových aranžích pod názvem PETER NAGY 60 CZ / SK TOUR

Televizní Popelka slaví 50 let: Vzpomínkovou knihu pokřtily známé osobnosti včele s Evou Hruškovou a Hanou Maciuchovou

29.03.2019, Tomáš Rejtek
Letos na Vánoce to bude neuvěřitelných 50 let, kdy tehdejší Československá televize popré uvedla pohádku Popelka v hlavních rolích s Evou Hruškovou a Jiřím Štědroněm. K této příležitosti vznikla i unikátní kniha plná vzpomínek i nikdy nezveřejněných fotografií. V pražské kavárně Faux pas se konal křest jak za účasti několika hlavních představitelů příběhu, tak i dalších význaných hostí.

Herec Petr Batěk, který vydává další knihu veršů věnovanou pobodanému sportovci, napsal báseň o Neckářovi.

9.03.2019, Jolana Rychetská
Petr Batěk, divadelní, televizní i filmový herec, ale také muzikant a básník, vydává svou už 3. knihu veršů. Tahle však bude zcela unikátní - jak svým pojetím, tak charitativním podtextem. A k tomu všemu teď napsal i báseň o zpěváku Václavu Neckářovi. Co ho k tomu vedlo?

Janek Ledecký si odbude premiéru v podobě Akustického turné

5.03.2019, Tomáš Rejtek
Janek Ledecký na jaře 2019 absolvuje turné, kde přehraje své písně v akustických aranžích. Ačkoliv unplugged verze svých písní zařazuje na svých koncertech běžně, ať už na vyprodaných vánočních vystoupeních, v klubech či na festivalech, čistě akustická šňůra je pro něj a jeho kapelu novinkou.

SÁZAVAFEST představuje první hvězdy

20.12.2018, Jolana Rychetská, Tomáš Rejtek
Začal nám adventní čas. Na obloze většinu dne vidíme spoustu hvězd. Tolik hvězd, kolik můžete každý rok vidět na SÁZAVAFESTU. Ten nyní představuje své první a okamžitě je jasné, že příští rok bude stát opět za to

Mění zpěvák Milan Peroutka profesi? Prozradil i svou velkou závislost.

6.12.2018, Jolana Rychetská , Tomáš Rejtek
Mění zpěvák a herec Milan Peroutka profesi? Celý od čokolády, na druhou stranu pro některé jeho fanoušky doslova k “sežrání”! Tak vypadal Milan Peroutka, když nedávno navštívil unikátní táborské Muzeum čokolády a marcipánu, jediné svého druhu u nás. Nejenom, že si vyzkoušel, jaké to je být čokolatérem, ale dokonce si vytvořil první zkušební řadu svých vlastních pralinek. Ty totiž jako jeden z mála českých zpěváků bude se svou kapelou Perutě v rámci svých ...

"Novodobá Bartošová" Kamila Hübsch a zpěvák Milan Šatník, co zpívá Queeny, opráší spolu Knoflíky lásky

23.11.2018, Pavla Nedomová
Zpěvačka Kamila Hübsch, které se přezdívá “nová Iveta Bartošová”, protože má ve svém repertoáru kromě autorských věcí i písničky slavné zpěvačky a je jí vizuálně a hlasově velmi podobná a zpěvák Milan Šatník chystají na 19. prosince vánoční koncert. Spolu opráší i hit dvojice Bartošová-Sepéši Knoflíky lásky.

Unikátní road show k 100 výročí republiky Zažijte to znovu! navštívilo přes 40 tisíc lidí

30.10.2018, Kamila Dočekalová
Unikátní, vzdělávací a zážitkový projekt „Zažijte to znovu“ v 17 českých a moravských městech je u konce! Hodonín, České Budějovice, Praha, Znojmo, Ostrava, Plzeň, Příbram, Děčín, Pardubice a další města se na jeden den vrátila o sto let zpět, aby připomněla at-mosféru z doby vzniku Československa v roce 1918. Improvizované dobové městečko navštívilo celkově přes 40 tisíc návštěvníků, největší zájem byl o dobovou obecnou školu, na kterou se všude tvořily obrovské ...

Václav Neckář slaví 75. narozeniny. Takhle si oslavu užíval v lázních. Nechyběl koncert, dort ani ohňostroj!

23.10.2018, Tomáš Rejtek
Václav Neckář slaví právě dnes 75. narozeniny. Už o uplynulém víkendu se pustil do oslav. Nebyly to pompézní narozeniny v Praze nebo nějaké velké hale. Paradoxně v západočeských Mariánských Lázních.

Známý herec Batěk překvapen: Čím ho šokovala bývatá hlasatelka Tomsová a paní optička? 

15.10.2018, Tomáš Rejtek
Tak trochu “v šoku” byl divadelní, televizní a filmový herec Petr Batěk, kterého už tento týden uvidíme v kinech v hlavní roli nové komedie Jak se moří revizoři. Od bývalé hlasatelky a moderátorky Marie Tomsové se dozvěděl zajímavou zprávu, stejně jako následně od paní optičky Jany Slavíkové.

Režisérka a autorka slavných Četnických humoresek se po desítkách let vrátila do školy. Učil ji známý herec!

4.10.2018, Tomáš Rejtek
Režisérka, scénáristka, producentka a autorka řady inscenací, filmů, ale i seriálů Pavlína Moskalyková se po desítkách let vrátila opět do školních lavic. A nutno podotknout, že se jí v prvorepublikové obecné škole v rámci unikátní road show k 100. výročí vzniku Československa Zažijte to znovu! velmi líbilo.

© 2019 Jakékoliv užití obsahu, včetně převzetí článků je bez souhlasu České nezávislé tiskové kanceláře RT PRESS zapovězeno.

Webové stránky zdarma