KULTURA

rtpress » KULTURA

BESEDA hostí scénáristu Štěpána Hulíka i politologa Miloše Gregora a upřesňuje další programové bloky

10.07.2019, Vítovská
Přes čtyřicet položek kvalitní nezávislé hudby v čele s americkými Algiers, britskými International Teachers of Pop a horňáckou cimbálkou majstra Martina Hrbáče, ale také atraktivní jména v ostatních programových blocích nabízí 27. ročník Besedy u Bigbítu. V rámci tzv. Apollónovy návštěvy pořadatelé chystají stand-up, slam poetry, fyzické básnictví, přednášky o fake news, mindfulness i filmu. Uzavřená je rovněž tradiční soutěž písničkářů. Festival ...

Festival Colours of Ostrava opět nabízí nadstandardní servis pro zdravotně  znevýhodněné návštěvníky

9.07.2019, Rejtek
V Ostravě, 9. července 2019 – Již devátým rokem projekt Colours bez bariér zajišťuje festivalovým návštěvníkům se zdravotním znevýhodněním a obecně držitelům průkazu ZTP a ZTP/P nadstandardní úroveň služeb a servisu tak, aby si mohli bez starostí a překážek užívat hudbu a další program. Kromě již zavedených výhod a služeb festival loni připravil řadu novinek pro návštěvníky se zrakovým a sluchovým postižením, které se setkaly s pozitivním ohlasem.

Takhle Petra Janů tráví své léto! Budete se divit, kam vyrazila!

2.07.2019, Stránská
Petra Janů během roku objíždí republiku, absolvuje desítky koncertů, vystoupení a alespoň v létě má čas si trochu odpočinout a nabrat energii. Rozhodně ale jen tak nesedí se založenýma rukama. Dokonce sama vyráží za kulturou. Třeba jako teď, když vyrazila na slavné otáčivé hlediště do Českého Krumlova a svým fanouškům poslala vzkaz.

Na kafe s Josefem Dvořákem přišly Paulová, Černocká, Tomsová i poslední hospodyně Jana Wericha. Herec dostal vodníka

21.06.2019, Vítovská
V Paláci knih Luxor na Václavském náměstí bylo zase jednou opravdu živo. Ve čtvrtek 20. června se tady sešla celá řada příznivců skvělého komika a oblíbeného herce Josefa Dvořáka, který v jednom z největších pražských knihkupectví slavnostně pokřtil svoji nejnovější knihu s názvem „Na kafi s Josefem Dvořákem“.

Jaroslav Svěcený má napilno! Už je zase fit a celé léto se nezastaví. Co dělal u Žbirky a co si povídal s Lucií Borhyovou? 

12.06.2019, Tomáš Rejtek
Koncem loňského a začátkem letošního roku si houslový virtuóz Jaroslav Svěcený prošel jakýmsi ´soukromým peklem´. Po osobní i zdravotní stránce mu nebylo rozhodně do zpěvu, lépe řečeno do hraní. Uplynulo pár měsíců a hudebník je nejenom fit, ale má spoustu energie a zdá se, že celé léto a v podstatě až do konce roku se nezastaví. Což ho prý velmi těší.

Komedy fest rozdával ceny, byl plný velkých jmen a Mareš zazářil jako DJ!

5.06.2019, Kamila Dočekalová
Už 6. ročník festivalu humoru Komedy fest v Plzni se nesl i letos ve znamení skvělých představení i velkých jmen českého showbyznysu, ale také ocenění za přínos českému humoru. V rámci nedělního Open Air v amfiteátru OC Plaza vše pak zakončila DJ Show Leoše Mareše.

Další úspěch mladé zpěvačky: Jako předskokanku si ji vybrala Ewa Farna

28.05.2019, Jolana Rychetská
Řeč je o mladé zpěvačce Nelly (17), kterou zatím spíš známe z muzikálu Kvítek mandragory, Kocour v botách nebo filmů Špunti na vodě a Strašidla. Začíná se ale prosazovat i jako sólová zpěvačka. Se svou kapelou nedávno jela tour s Michalem Hrůzou, a jen co si na chvilku odskočila na dovolenou, má za sebou další koncerty.

Janek Ledecký vymění klobouk za kravatu a odehraje koncerty se symfonickým orchestrem. Hostem bude Ivan Hlas

28.05.2019, Kamila Dočekalová
Na podzim 2019 chystá Janek Ledecký exkluzivní koncerty se symfonickým orchestrem. Objeví se v pěti městech společně s uznávaným písničkářem a hudebníkem Ivanem Hlasem.

Legendární Peter Nagy k šedesátým narozeninám nadělí fanouškům česko-slovenské turné

4.04.2019, Tomáš Rejtek
Letos v dubnu oslaví zpěvák, skladatel, hudebník, textař a producent Peter Nagy kulaté jubileum. K této příležitosti odehraje jedenáct velkolepých koncertů u nás i na Slovensku. Pro fanoušky připravuje dvouhodinová vystoupení plné megahitů i srdcových písních v poprockových aranžích pod názvem PETER NAGY 60 CZ / SK TOUR

SÁZAVAFEST představuje první hvězdy

20.12.2018, Jolana Rychetská, Tomáš Rejtek
Začal nám adventní čas. Na obloze většinu dne vidíme spoustu hvězd. Tolik hvězd, kolik můžete každý rok vidět na SÁZAVAFESTU. Ten nyní představuje své první a okamžitě je jasné, že příští rok bude stát opět za to

Kontaktujte nás

Na tomto místě nás můžete kontaktovat

 

ISSN 2571-0745

 © 2019 Jakékoliv užití obsahu, včetně převzetí článků je bez souhlasu České nezávislé tiskové kanceláře RT PRESS zapovězeno.

Webové stránky zdarma