rtpress » SPORT » O víkendu vyvrcholí elitní i mládežnický cyklistický závod KALAS  CUP 2018
20.9.2018, Sandra Neumanová

Závodníci napříč kategoriemi se o tomto víkendu letos naposledy postaví na start závodu Českého poháru na silnici. KALAS CUP 2018 pro elitní muže, ženy a mládež vyvrcholí závodem v Židovicích.

Víkendový program začne sobotními závody mládežnických kategorií a žen. Pod záštitou starosty obce Židovice a pořadatelskou taktovkou CK Slavoje Terezín zahájí sobotní program kadeti startem v jedenáct hodin. Ve stejnou hodinu pak odstartují v neděli do posledního závodu seriálu také muži.

Na startu by se měli představit téměř všichni vedoucí závodníci jednotlivých kategorií s výjimkou reprezentantů startujících na mistrovství světa. Někteří z nich navíc mají takový bodový náskok, že už je nikdo ze soupeřů nemůže ohrozit.

Je tomu tak v případě Nikoly Bajgerové (Dukla Praha) v kategorii žen, Pavla Bittnera (Mapei Merida Kaňkovský), kterému už nikdo nesebere celkové vítězství mezi kadety nebo Matěje Zahálky (Elkov Author) v mužích. Matěj Zahálka, vedoucí závodník v elitní kategorii mužů, bude navíc na domácí půdě a už od prvního závodu poháru pomýšlí na to, že by právě v Židovicích rád projel cílem ve žlutém dresu.

Letos suverénní Elkov Author, který má jisté vítězství v soutěži týmů, bude mít na startu jen tři zástupce. V silné sestavě se ale naopak představí průběžně druhý a třetí tým soutěže CK Příbram-Fany Gastro a Toprofex-Lapierre. Startovní listina mužů čítá celkem 95 jmen a nechybí v ní ani zahraniční jména.

„Přihlášený je polský tým Wibatech Merx v čele s Paterskim, který zvítězil ve Velké Bítěši. České týmy budou startovat v silných sestavách, jediný Elkov bude oslaben, na druhou stranu ale kvůli velmi milé povinnosti, kterou je start na mistrovství světa v týmové časovce, kam si vybojovali nominaci. Pro start v kategorii mužů se rozhodli také někteří junioři, pro které to bude velká zkušenost. Závod je tak velmi otevřený a těžko se dá odhadnout jeho vývoj. Doufám ale, že závodníci nám připraví zajímavou podívanou a uvidíme cyklistiku se vším všudy,“ vzkazuje před posledním závodem poháru ředitel seriálu Jakub Edr.

Zdroj: Český svaz cyklistiky

Foto: Pavel Kopecký / cycling photo.cz

Komentáře

Antispamová ochrana: Napište číslo 100 slovem

© 2019 Jakékoliv užití obsahu, včetně převzetí článků je bez souhlasu České nezávislé tiskové kanceláře RT PRESS zapovězeno.

Webové stránky zdarma