rtpress » SPORT » Osm olympijských medailistů, sedm mistrů světa, devět evropských šampionů a řada domácích hvězd - to je mimořádná krasobruslařská show Fire on Ice, kterou přivítá OSTRAVAR ARÉNA v Ostravě ve středu 6. listopadu 2019
11.12.2018, Tomáš Rejtek, Sandra Neumanová

Současné i bývalé hvězdy světového krasobruslení se vrátí do dějiště povedeného mistrovství Evropy v krasobruslení 2017. 

Program jedinečné show bude věnován legendárnímu československému krasobruslaři, olympijskému medailistovi a dvojnásobnému mistru Evropy Jozefu Sabovčíkovi, který si naplánoval originální rozlučku s kariérou - jako rodák z bývalého Československa se se svou úspěšnou a bohatou kariérou rozloučí nejdřív v Ostravě (6. listopadu) a pak v Bratislavě (7. listopadu).

„Dlouho jsem uvažoval, zda vůbec svou kariéru zakončit takhle ‘oficiálním’ způsobem, zda jenom tak potichu nezmizet ze scény. Ale zájem krasobruslařských hvězd současnosti o společnou show mě přesvědčil. Představit se na závěr své kariéry před českým publikem bude pro mě mimořádně emotivní moment,” říká Jozef Sabovčík.

Po jeho boku nebude chybět český krasobruslař, mistr Evropy z roku 2008 Tomáš Verner. „Jsem opravdu nadšený, že se mohu podílet na jedinečné akci věnované právě Jozefu Sabovčíkovi, legendě našeho sportu. Věřím, že zájem ze strany fanoušků bude obrovský, a těším se na skvělou atmosféru, kterou diváci v Česku a na Slovensku umí vytvořit,“ dodává Verner, ambasador loňského krasobruslařského šampionátu v Ostravě.

Účast dále přislíbil olympijský vítěz ze Salt Lake City 2002 a čtyřnásobný mistr světa Alexej Jagudin i šestinásobný mistr Evropy, dvojnásobný mistr světa a bronzový z olympiády v Pchjongčchangu Javier Fernandez.

„Na Ostravu i Bratislavu mám opravdu hezké vzpomínky, fanoušci tu jsou úžasní, takže se na show Fire on Ice moc těším. Bude pro mě čest podílet se na programu věnovaném legendě československého krasobruslení. Mám rozpracovaných několik projektů, ale vyhradil jsem si v kalendáři čas na tuhle jedinečnou show s mými přáteli,” těší se španělský krasobruslař Fernandez.

V originálním programu, který bude zejména hudebními motivy věnován kariéře Jozefa Sabovčíka, budou moct diváci obdivovat olympijské vítěze, sportovní dvojici Tatianu Totmianinovou a Maxima Marinina, olympijského vítěze v párech Romana Kostomarova i výkony světových akrobatických hvězd Vladimira Besedina a Alexeje Polishchuka i řadu domácích hvězd. 

Zdroj: SPR média

Foto: SPR média

Komentáře

Antispamová ochrana: Napište číslo 100 slovem

© 2019 Jakékoliv užití obsahu, včetně převzetí článků je bez souhlasu České nezávislé tiskové kanceláře RT PRESS zapovězeno.

Webové stránky zdarma