rtpress » SPORT » České házenkářky se o EURO 2020 utkají s Portugalskem, Makedonií a Švédskem 
4.4.2019, Sandra Neumanová

Čtvrteční los kvalifikace EHF EURA 2020 v Kodani rozhodl o tom, že českým házenkářkám se do cesty na další evropský šampionát postaví celky Makedonie, Portugalska a Švédska. V losu byly Češky zařazeny do druhého výkonnostního koše.

Se soupeři, které českému týmu přiřkl los v Kodani, jsou české házenkářky i hlavní trenér Jan Bašný relativně spokojení. “Myslím si, že je to hratelnější skupina, než ty dvě předcházející kvalifikační skupiny na EURO 2016 a 2018. Jde nám zpravidla především o soupeřky ze třetího a čtvrtého koše, protože tentokrát dva týmy z každé kvalifikační skupiny postupují přímo a žádný třetí nepostupuje. Musíme tedy skončit do druhého místa,” ví Jan Bašný a dodává: “Tabulkově to nejsou nejlepší týmy z daných košů, jsou tedy relativně hratelní. S Portugalkami jsme několikrát hráli, proti Makedonkám jsem osobně ještě s reprezentací nenastoupil.”

S makedonským celkem se však už vedení týmu stihlo obeznámit. “Makedonky nám ukázaly svou sílu už před dvěma týdny, kdy sehrály dva vyrovnané přátelské zápasy s Černohorkami. Viděli jsme videomateriál z těchto zápasů jako přípravu na play off kvalifikace MS a Makedonky předvedly solidní výkon, i když Černá Hora nebyla v plné síle,” vysvětlil jan Bašný a směrem k severskému protivníkovi, favoritovi skupiny dodal: “Se Švédkami jsme už hráli. Je to těžký soupeř, se kterým se nám nehraje moc dobře, ale to není až tak důležité ve srovnání se zástupci třetího a čtvrtého koše,” zopakoval Bašný.

Podle Bašného má český tým šanci přes tuto kvalifikační skupiny na šampionát postoupit. “Určitě byly v losu týmy, které jsem si přál méně než Portugalsko a Makedonii, takže nechci říct, že jsem spokojený, ale je to hratelná skupina. Pokud z ní nepostoupíme, tak se nebudeme mít na co vymlouvat. Určitě jsme na postup z druhého místa favoritem, uvidíme, jak se této role zhostíme,” uzavřel Bašný.

Osmadvacet týmů se v sedmi čtyřčlenných skupinách utká o čtrnáct postupových míst. Z každé skupiny postoupí dva nejlepší celky, už kvalifikované jsou týmy hostitelských zemí Dánska a Norska, naopak svou účast budou muset obhajovat třeba úřadující šampionky Francouzky, stříbrné medailistky Rusky nebo bronzové Nizozemky.

Zdroj: Český svaz házené

Foto: Český svaz házené

Komentáře

Antispamová ochrana: Napište číslo 100 slovem

© 2019 Jakékoliv užití obsahu, včetně převzetí článků je bez souhlasu České nezávislé tiskové kanceláře RT PRESS zapovězeno.

Webové stránky zdarma