rtpress » SPORT » Ve středu 8.května startuje ve 12.00 v Rakové u Rokycan Český pohár v silniční cyklistice ŠKODA CUP
6.5.2019, Kamila Dočekalová

Trofej Rokycan se vrací na legendární okruh, na kterém se závodilo naposled v roce 2016 a také v mnoha ročnících z bohaté historie tohoto závodu. Závodí se na 11 km dlouhém okruhu Raková - Rokycany – Veselá – Raková a závodníci ujedou celkem 165 km.

Po startu Elity ve 12.02 vystartuje i veřejný závod IL Sano Cup pro žáky a kadety na 33 km.

Zázemí cyklistům nově poskytne obec a sportovní areál FC Raková. Na nejlepší české cyklisty čeká dojezd do cílového stoupání v Rakové a vrchařské prémie jsou vypsány v pátém a desátém okruhu na vrchu Kotel o dvakrát tisíc korun od firmy Elektro Bedřich-Ladislav Šilhavý.

Ceny do hlavního závodu věnovali partneři ŠKODA AUTO, Alkal Baterie s.r.o. a SBS, IVA,s.r.o. a partneři pořádajícího týmu. Celkem bude na cenách rozděleno 40 000,- Kč pro prvních dvacet závodníků. V závodech žáků a kadetů jsou odměny připraveny pro první tři v absolutním pořadí, a navíc i pro vítěze v jednotlivých žákovských kategoriích.

Vítězství v elitní kategorii obhajuje Jan Rajchart z pořádajícího týmu AC Sparta Praha cycling. Na startu se můžeme těšit i na předloňského vítěze Aloise Kaňkovského z týmu Elkov Author, který se v poslední době veze na vítězné vlně. Tým Elkov Author navíc nebude oslaben tak jako v případě startu na prvním a druhém závodě seriálu. Ve velmi silné sestavě se představí také průběžně vedoucí tým Topforex-Lapierre.

Nyní je do závodu přihlášeno 150 elitních cyklistů, 70 mladých cyklistů a cyklistek v kategorii žáků a kadetů. Závod mohou diváci sledovat na kanále ČT Sport a on-line zpravodajství Roadcycling.cz.

Zdroj: Český svaz cyklistiky

Foto:Jan Brychta / Světcyklistiky.cz.

Komentáře

Antispamová ochrana: Je-li dnes středa, co bude zítra?

Kontaktujte nás

Na tomto místě nás můžete kontaktovat

 

ISSN 2571-0745

 © 2019 Jakékoliv užití obsahu, včetně převzetí článků je bez souhlasu České nezávislé tiskové kanceláře RT PRESS zapovězeno.

Webové stránky zdarma