rtpress » SPORT » České házenkářky porazily favorizovanou Černou Horu, do odvety vezou dvoubrankový náskok
1.6.2019, Tomáš Rejtek

Podruhé v historii porazily české házenkářky tým Černé Hory. Favorizované Černohorky Češkám podlehly 24:26.

Naposledy v roce 2006 porazily české házenkářky tým Černé Hory v mezinárodním zápase. Po řadě porážek se konečně těší z vítězství český výběr. V úvodním zápasu kvalifikačního play off o postup na mistrovství světa 2019 v Japonsku porazily Černou Horu v Mostě 26:24 po poločase 15:13. Odveta se hraje 5. června v Nikšiči v Černé Hoře.

V úvodu se vedení v zápase sice jako první chopily ve 3. minutě Černohorky, krátce na to ale poprvé do vedení poslala český výběr ze sedmičky Malá, která tak navázala na úvodní trefu Adámkové. Technické chyby českého výběru v dalších minutách ale Černohorky už trestaly, vzaly si vedení zpět a v následujících minutách si udržovaly dvoubrankový odstup. Znovu korigovaly Hrbková s Malou (4:5 v 11. minutě).

Znovu dvoubrankové vedení vrátila Černohorkám ze sedmičky Radičevič, chytila se ale i Jeřábková, která rychle srovnala dvěma trefami na 6:6. Dál to ale bylo nahoru – dolů. Černá Hora opět ukázala kvalitu a uskočila do vedení (7:9).

Obrat přišel kolem 20. minuty. Český tým držely Hrbková s Jeřábkovou, přidala se Marčíková, zákrok v brance přidala Satrapová a Češky se podruhé v zápase dostaly do vedení 11:10 z ruky Zachové. Šanci jít do dvoubrankového vedení Češky nevyužily, naopak Černá Hora srovnala a do závěru poločasu týmy vstupovaly za vyrovnaného stavu.

I pak ale měly navrch české hráčky. Tým znovu držela brankářka Satrapová a Mika pak z rychlého útoku mohla zvyšovat pět minut před přestávkou na 13:11, o minutu později Zachová na 14:11. Do přestávky Černohorky manko mírně stáhly, patnáct vteřin před koncem poločasu se dotáhly na 15:13.

A Češky vstoupily i do druhého poločasu výborně. Skóre druhé třicetiminutovky otevřela Kordovská a přestože hráčky Černé Hory dotíraly, Češky si vždy dokázaly vzít dvojbrankový odstup zpět. Ve 37. minutě dokonce Marčíková dokázala zvýšit na 19:16 a ani potom Češky nepolevovaly. Ve 44. minutě to bylo 22:18.

Pak ale rozhodčí poslali český tým do dvojnásobného oslabení, Jeřábková dostala osobní strážkyni a Černohorky výrazně přitvrdily. V rychlém útoku byla ve vyložené šanci faulována Zachová a Marčíková nařízenou sedmičku neproměnila. Tým Černé Hory se dotáhl na dostřel jediné branky a Češky znervózněly (22:21). Trenér Bašný se šel s týmem opět poradit. Důležitým gólem vrátila Češky do hry Zachová, ale Černohorky už svou šanci držely pevně v rukách a zůstávaly v dostřelu.

Hrbková ale byla zásadně proti! Svou šestou brankou v zápase dvakrát vrátila Češkám dvoubrankové vedení 25:23 a 26:24. Do konce zbývala minuta a půl a trenér Černé Hory žádal oddechový čas. Oba týmy dohrávaly zápas v oslabení a trenér Bašný s týmem připravili poslední kombinaci zápasu. Ta zdarem neskončila, i tak se ale Češky mohly radovat. Černou Horu české házenkářky porazily 26:24.

Zdroj: Český svaz házené

Foto: Český svaz házené

Komentáře

Antispamová ochrana: Je-li dnes středa, co bude zítra?

Kontaktujte nás

Na tomto místě nás můžete kontaktovat

 

ISSN 2571-0745

 © 2019 Jakékoliv užití obsahu, včetně převzetí článků je bez souhlasu České nezávislé tiskové kanceláře RT PRESS zapovězeno.

Webové stránky zdarma