rtpress » SPORT » Zraněného brankáře Jiřího Pavlenku v reprezentaci nahradí Ondřej Kolář
9.6.2019, Tomáš Rejtek

K české fotbalové reprezentaci se během neděle připojí brankář Ondřej Kolář. V týmu nahradí Jiřího Pavlenku, který už kvůli zranění zad od národního týmu odjel. České mužstvo čeká v pondělí další kvalifikační zápas v Olomouci proti Černé Hoře.

Pavlenka nebyl způsobilý už k pátečnímu zápasu proti Bulharsku, který česká reprezentace vyhrála 2:1 a vyšvihla se na druhé místo své kvalifikační skupiny. Brankář Werderu Brémy by se nestihl uzdravit ani do pondělního utkání.

„Jirku trápila zraněná záda a my jsme nechtěli zbytečně riskovat. Po konzultaci s lékaři bylo jasné, že nám nepomůže ani v jednom zápase, a tak se od týmu odpojil,“ vysvětloval reprezentační trenér Jaroslav Šilhavý.

Kouč národního týmu už s předstihem avizoval, že se bude snažit spojit s Ondřejem Kolářem, aby mužstvo doplnil. Realizační tým zastihl slávistického gólmana na dovolené v zahraničí – Kolář se proto k mužstvu připojí až během neděle v Olomouci.

„Ondra Kolář byl jasná volba. Je brankářskou jedničkou Slavie, která v uplynulé sezoně vyhrála ligu i domácí pohár a postoupila do čtvrtfinále Evropské ligy,“ řekl trenér Jaroslav Šilhavý.

Česko tak v pondělí proti Černé Hoře půjde s brankářskou trojicí Vaclík, Koubek, Kolář. Zápas začne ve 20:45 a v prodeji zůstává posledních několik desítek lístků.

 

Zdroj: Fotbalová asociace České republiky

Foto: Ilustrační

Komentáře

Antispamová ochrana: Je-li dnes středa, co bude zítra?

Kontaktujte nás

Na tomto místě nás můžete kontaktovat

 

ISSN 2571-0745

 © 2019 Jakékoliv užití obsahu, včetně převzetí článků je bez souhlasu České nezávislé tiskové kanceláře RT PRESS zapovězeno.

Webové stránky zdarma